4 typy internetového odkazu (hyperlinku)

4 typy linkov

NOVÉ PRAVIDLÁ ODKAZOVANIA PODĽA GOOGLU

Po 15 rokoch existencie dvoch typov odkazov (regular a nofollow) prináša spoločnost Google novinku: odkazov na webstránkach môžu byť teraz už štyri druhy. Vyhľadávaču majú pomôcť lepšie rozpoznávat kvalitu obsahu a tvorcovia internetových stránok by rôzne typy hyperlinkov mali brat do úvahy. Odkazy sa majú označovať rôznymi tagmi (parametrami). Máme teda tie druhy odkazov:

REGULAR LINK

Klasický odkaz bez tagu. Má mať výpovednú hodnotu a prinášat istú (hoci aj maličkú) hodnotu do priestoru. Nemá sa snažit „podvádzat“ vyhľadávacie roboty. Drvivá väčšina odkazov je tohto typu.

USER GENERATED CONTENT

rel=“UGC“- sú to linky na fórach, v komentároch, reakciách a recenziách. Webmasteri s velkým počtom takýchto linkov od anonymných uživatelov by mali zvážiť zavedenie všeobecného tagu v komentovaných odkazoch.

SPONZOROVANÉ ODKAZY

rel=“sponsored“ – týmto tagom hovoríte vyhľadávaču, že link bol kúpený alebo dohodnutý s inou stranou, je teda komerčný a nie úplne prirodzený. Aj takýto link by mal mať svoju hodnotu, nie však takú ako link naturálny. Výhodou je, že ním znižujete možnosť penalizácie vo vyhľadávaní.

NOFOLLOW ODKAZ

Týmto odkazom ste na stránke hovorili vyhľadávaču, že nemá pokračovat dalej v prehľadávaní, pretože link môže byt škodlivý, bezobsažný, alebo nejakým spôsobom nežiaduci. Google priznal, že po novom algoritmy budú crawlovat aj tieto linky, ale nehrozí vám za ne postih.

Zdroj: digitalpylon.com/sk