5 dôvodov prečo ísť do solárnych panelov

Solárne panely infografika

Účty z elektrární klesnú. Solárne systémy majú životnosť niekoľko desiatok rokov. Nenahrádzajú klasické zdroje úplne – termické zariadenie ohrieva vodu v domácnosti a podporuje vykurovanie, čo vám môže ušetriť 15-30 percent z celkového účtu za elektrinu. Na montáž solárnej zostavy môžete dostať dotáciu z projektu Zelená domácnostiam. V každom prípade, svoje zdroje diverzifikujete na úrovni domácnosti .

Čistá energia. Čím viac zelenej energie, tým menej špinavých alebo nebezpečných zdrojov. Fosílne palivá sa míňajú… Váš solárny systém neprodukuje emisie ani neznečisťuje vzduch. Prispieva k spoločenskému úsiliu o zníženie uhlíkovej stopy a doslova šetrí stromy.

Hodnota vášho domova sa zvýši. Solárne panely na streche či fasáde domu sú vidno zďaleka. Prispievajú k pohode a morálke tých, čo domov obývajú – a zvyšujú jeho cenu na trhu nehnuteľností. Najmä vzdelanejší a lepšie zarábajúci ľudia zaujímajúci sa o reality často uprednosťňujú zelené nadstavby.

Väčšia sloboda. Vysnívaná nezávislosť. Sčasti sa stávate producentom vlastnej energie a máte o menej dôvodov sledovať vývoj cien energií – ste čiastočne chránení do budúcnosti. Prevziať kontrolu nad vlastným systémom je skvelý pocit. Zisky aj prevádzka, vrátane opráv sú na vás. 

Spoločenský príspevok. Pomáhate vytvoriť pracovné miesta, pomáhate miestnej ekonomike, konkurencieschopnosti a prechodu spoločnosti na udržateľný spôsob života.

Zdroj: unicotrade.sk