Ako kúpiť žene kabelku

Kabelka ako darček

Ženy sú rôznych typov – manželky, dcéry, matky, sestry, babky… spoločnú majú jednu vec. Máloktorá žena sa seriózne vzdaľuje z domova bez kabelky, alebo niečoho pratického na prenášanie predmetov. Takže kabelka / batoh / taška atď. bude vždy výborným darčekom ku sviatku.

A aby to nebolo také jednoduché a mohli ste si lámať hlavu, tu vám ponúkam typológiu kabeliek a podľa čoho vyberať:

  • Športová kabelka. Sú to väčšie a odolnejšie kúsky, do ktorých sa zmesia potreby do fitka, ale športové kabelky, samozrejme, neslúžia len na šport. Sú pre osoby, čo sa viac hýbu a kabelkami viacej hádžu – doslova. Športové kabelky sú nadizajnované tak, aby bolo jasné, o čo ide.
  • Crossbody. Ramienko na tejto kabelke je dlhšie, takže sa dá prehodiť krížom cez telo. Výhoda je jasná – obdarovanej dáme ostanú voľné ruky.
  • Box bag. Maličká kabelka na malom ramienku pre tie najmenšie drobnosti – sú pre dámy, čo toho veľa nepotrebujú, ale nemôžu si napchať peňaženku a kľúče do vreciek nohavíc ako muž.
  • Večerná kabelka. Aj táto kabelka je maličká – v podstate ako väčšia peňažena – ale je určená na večierky a eventy. Musí sa držať v ruke, nemá nikdy ramienko a musí vždy ladiť so šatami. Na to aký je tento zázrak malý, ide o drahšie kúsky.
  • Hybrid. Niektoré kabelky môžu mať skryté dve ramienka,takže sa dajú nosiť ako batoh – šikovné najmä ak obdarovávate študentku.
  • Nákupná kabelka. Nemáva hore zips alebo zapínanie… a ide o dosť o nákupnú tašku, ale stále si udržiava vzhľad a dizajn kabelky. Takéto veľké doplnky nosia napríklad učiteľky, čo majú pri sebe vždy veľa kníh, zošitov a podobne. A dá  sa do kabelky zároveň aj prakticky nakúpiť.
  • Zápästná kabelka. Ramienko stačí len na to, aby bola kabelka pripevnená k ruke dámy – čo je v dobe smartfónov dosť praktické.
  • Dizajnové kabelky. Je ich veľa typov – envelope vyzerajú ako obálky, fold over clutch sa v hornej časti prekladajú, half-moon majú tvar polovičného mesiaca, hobo kabelky sú objemné s hrubým ramenom, messgenger tašku môže kludne používať aj muž, swagger kabelky sú vyššie ako širšie, satchel sú tvrdé kožené kabelky zachovávajúce si tvar… a tak ďalej.

Ak si ani z tohto nedokážete vybrať, môžete si urobiť vlastnú kabelku v aplikácii – navrhnete si ju a vo firme vám ju zostavia. Hotovo.