Ako prebieha nasadenie zubných implantátov?

Zubný implantát

Čo je to zubný implantát?

V podstate sa jedná o umelý zub, ktorým nahradíte prázdne miesto vo vašich ústach. Zubné implantáty sa skladajú z troch častí- titánového šróbu (skrutky), nadstavby a korunky. Výhoda zubných implantátov spočíva najmä v tom, že nemusíte nosiť snímateľné zubné náhrady, vyplníte prázdne miesto v ústnej dutine a vydržia vám desiatky rokov.

Čím belší odtieň, tým lepšie?

Väčšina ľudí pri výbere farebného odtieňu zabúda na veľmi podstatnú vec. Farba nového zubu musí ladiť so zvyškom zubov vo vašej ústenej dutine. Ak by ste vybrali príliš svetlú korunku, váš zub by vyzeral neprirodzene. To by budilo pozornosť a skôr by si to každý všimol. Z toho dôvodu si nechajte pri výbere odtieňu poradiť priamo od zubára.

Ako prebieha implantácia?

Tak ako sme už načrtli, v prvom kroku si naplánujte konzultáciu. Zistite si, kde vo vašom okolí je spoľahlivá dentálna klinika. Bratislava alebo jej okolie disponuje viacerými možnosťami výberu. Záleží len na vás, či tento zákrok podstúpite u štátneho alebo súkromného zubára. Ak sa rozhodnete akokoľvek, konzultácia má za cieľ vybrať najlepšie možné riešenie implantácie a farbu korunky, ktorú vám zubár nasadí na implantát.

Zavedenie zubných implantátov sa vykonáva podobne ako ostatné stomatologické úkony. Hovoríme teda o lokálnej anestézie pri ktorej nič necítite. Zubár vám pod ďasná implementuje v najlepšom prípade titánovú skrutku, ktoré sa v dnešnej dobe považujú za jeden z najkvalitnejších materiálov.
Hneď ako sa tento chirurgický zákrok podarí a ďasná sa zahoja, nasleduje ďalší krok odovzdanie nadstavby a korunky.

Finále tohto náročného procesu spočíva v nasadení zubných koruniek. Tým sa práca zubára končí a môžete ísť domov. Po pár dňoch si na nové zuby zvyknete a môžete ich vystavovať na obdiv svetu.