Pôvodne sa mi do Lemurie veľmi nechcelo…. veľká chyba.

Na prvý pohľad vyzerá Child of Light… detsky. Ale to je zámer. Aj všetky texty v hre sú roztomilo naivné a zvláštnym spôsobom umelecké. Toto je hra pre dospelých ľudí s dobrým vkusom. Takých, čo majú radi poéziu, melancholickú hudbu a pekný príbeh. Trebárs počas hrania trochu aj dospejete.

Child of Light je nezvyčajná hra a takou chce byť. Vymyká sa trochu zo škatuliek, oplýva jemným humorom a peknými ilustráciami. Viem si predstaviť, ako si ju niektorí zamestnanci Ubisoftu vydupali s tým, že nechcú robiť len večne akčné nudné zakáľačky…

Zo začiatku to vyzerá ako plošinovka – ale nie je. Je to poctivé RPG (možno až príliš – levelovanie takmer po každej bitke je trochu pričasté), ozajstný boj svetla s temnotou, prapodivnými spoločníkmi v partii a originálnym bojovým systémom, ktorý ako jediný sa po čase možno trochu zunuje. A je to dvojrozmerné, na starý spôsob – a je to vážne paráda.

Hlavnou hrdinkou je malá princezná Aurora, ktorá sa ocitne v zázračnom svete, za zrkadlom, v Lemurii, kráľovstve svetla. A tu musí pomôcť smutným obyvateľom ťažko skúšanej krajiny a sníva o domove, kde je jej rodina na prahu veľmi smutnej udalosti. Ako prvá sa k vám pridruží Svetluška Igniculus, ktorý sa ukáže byť ozaj veľmi užitočným priateľom. On je totiž zároveň aj vaším ovládacím prvkom a má toho na starosti naozaj veľa.

Nakoniec sa ukázalo, že svet Lemurie je pomerne rozsiahly, s veľkým počtom skrytých zákutí, so skladním Occuli minivýbavičky, miestami ťažkými bitkami a podobne… Toto RPG pokojne dám do povinného listu RPG hráčov.

Hebký príbeh v krehkom nezvyčajnom svete, výborná hrateľnosť a pamätná hrateľnosť.