Čo vám dá pole dance

Pole dance výhody

Je populárny, zdravý a mieri na olympiádu. Tanec na tyči búra staré predsudky.

Zábavnejší ako fitko. Pole dance nebol vymyslený ako týranie tela. Má ľahké aj ťažšie prvky a vždy by vás mal baviť.

Makáte na postave. Pri pohybe pálite kalórie, zlepšujete svoju pružnosť, silu, motoriku… a kopec ďalších vecí. Na pole dance sa pozerajte ako na gymnastiku a bude vám to jasné.

Tanec je krásny. Väčšina ľudí si občas zatancuje a robia dobre. Pri pole dance ostáva silný ženský faktor, zvodnosti a krásy… a áno, venujú sa mu aj muži.

Sebavedomie. Život začína, keď vyjdete zo svojej komfortnej zóny. Trénovať a zlepšovať sa je fantastický pocit posilňujúci dôveru v seba.

Pole dance je moderný. V 21. storočí už neplatí, že tanec patrí do nočných podnikov. Prenikol do kultúrnych a športových podujatí – a neobmedzuje sa na vek ani typ postavy!

Ide to aj doma. Jediná pomôcka je tyč. Takže môžete trénovať trebárs na záhradke. V profesionálnom štúdiu sa dostanete pod dozor skúsenejších trénerok, ktoré vám poradia, čo robíte nesprávne.

Zdravé srdce. Necvičíme len tak. Chceme zdravé telo, odbúrať stres a v noci spať hlbokým spokojným spánkom. Bez pohybu to nejde.

Komunita. Ak sa začnete pole dance venovať viac, zistíte, že stretáte nové tváre, ktoré by ste inak nestretli a dostávate sa na miesta a podujatia, kam by ste sa inak nedostali.

Zdroj: avroradance.sk