Tieto hry sa nerodia ľahko – takže šiesty diel TES (posledný bol Skyrim v roku 2011, predtým Oblivion a ešte predtým Morrowind) je stále v nedohľade. Ale na internete sa množia informácie a náznaky o tom, ako to bude celé vyzerať. Čo vieme?

V dohadoch a preview sa zvyčajne opierajú autori o videá z TES Online, ale je jasné, že veľká šesťka bude oveľa krajšia a umeleckejšia ako onlinovka, ktorá je predsa len trochu plochá a uspôsobená na masové hranie. Bethesda na jednom z veľkých conov tvrdila, že vo firme má zatiaľ prioritu hra Starfield, takže na Starých zvitkoch sa pracuje pozvoľna. A nevyjdú skôr ako Starfield – ktorý má vyjsť tento rok (čo však nikdy nie je isté, kým sa tak nestane). Firma má pod krídlami aj veľkú značku Fallout. Dekádový rozdiel medzi dielmi vraj udrží hráčske oči „v čerstvosti“.

Na Reddite sa špekulovalo, že obchodná známka Redfall, ktorú si zaregistrovala materská firma Bethesdy Zenimax – by mohla mať niečo spoločné so svetom Tamriel, možno nejaká choroba jedného z daedrických princov. Väčšina ľudí sa domnieva, že zverejnený teaser je z provincie High Rock, kde je aj Daggerfall. To je však len dohad na základe geografie a skál na obraze – skaly však môžu byť aj inde. Veď aj v Skyrime ich bolo až až. Môžete sa pripojiť do debát, kde sa háda, či to nie sú iné provincie Tamrielu, alebo dokonca potopený kontinent Yokuda v minulosti, ktorý bol tiež skalnatý.

Čiže čo vieme? Nie veľa. Asi len to, že veľká šesťa veľkej série asi tento rok  nebude.