Deti milujú poschodové postele

Poschodová posteľ

Deti a dobrodružstvo, to ide dokopy. V ich bohatej fantázii sa im “poschodové spanie” veľmi ráta. A rodičia zase majú radi, keď ich potomkovia dobre a dlho spia. Kvalitná posteľ je preto základ detskej izby – a prečo nie rovno poschodová?

Pocit, že ste v bunkri alebo na lodi. Poschodová posteľ dokáže nabudiť detskú predstavivosť. Mimochodom, ich pointa je čisto praktická – šetrenie miesta. Pretože na pôdorys normálnej postele získate až dve v jednom a ešte aj úložný priestor na spodku. Skrátka, kúpite si priestor zadarmo. Treba si dať pozor na výšku stropu, napríklad do nízkeho paneláku sa nemusia tieto postele hodiť, avšak do rodinných domov sú ideálne.

Sú výborné aj ako “návštevné” postele – ak sa dohodnete, že u vás prespí kamarát/ka vašej ratolesti, spoločný kus nábytku príjemne utužuje priateľstvo. Na toto určite nezabudnú ani v dospelosti. Navyše, postele nemusia byť vôbec strohé a čisto funkčné, dajú sa rozšíriť o doplnky na rôzne ozdoby, knižky, hračky… Ak máte veľkú rodinu (viac detí), určite ste sa nad tým už zamysleli.

Ako sme už načali vyššie, spoločná posteľ posiluje vzťahy, čo je výborné pri súrodencoch, ostatne, určite chcete aby celý život držali spolu a zdieľali všetko dobré aj zlé, ako sa hovorí. Keďže ide o deti, je veľmi dôležité, aby bola posteľ veľmi bezpečná – pri lezení nahor, zábrany pri spaní, žiadne trčiace kolíky a podobne. Dobre spracovaný kus nábytku neodvádza pozornosť a podporuje imagináciu.

Zboku na posteľ sa dá pripojiť stolík, “pracovňa” s počítačom, polička s knižkami alebo kreslo na čítanie. Moderný dizajn nemá nejaké zvláštne obmedzenia a vymyslieť sa dá všeličo.