Nie žeby až tak prekážalo. Záujem o Diablo III hneď po launchi bol taký obrovský, že inak rozžeravené servery Blizzardu začali primŕzať.

Veľa hráčov dokonca muselo oželieť sem-tam aj nejaký herný predmet – nuž, i najskúsenejší MMO majster má právo na nejakú tú ranu vedľa. Mimochodom, predmety v novom Diable hrajú o malý kúsok väčšiu rolu, keďže vývoj postavy je trochu osekaný. Najväčšou novinkou je zničiteľné prostredie.

Hype bol ohromný – a ako to už chodí, ľudia sa do masovej hystérie ochotne zapojili a šírili ďalej dobré meno produktu, ktorý to inak vôbec nepotrebuje. Veľké herné portály písali recenzie na pokračovanie – doslova od prvých minút v hre. Slovenské a české servery sa tiež zapojili – každý má pocit, že musí napísať ohromne dlhú recenziu, aby podčiarkol slávnostnú atmosféru celého aktu. Pri Diable II napísali v Score 17-stranovú recenziu a teraz tí blázni tiež veľmi nezaostávajú. Jednotka bola aj tak nakrajšia :).

Dvakrát sme nazreli do bratislavských Brlohov a v oboch prípadoch tam zrovna niekto solil eurá na drevo za nové Diablo. Desaťtisíce nadržancov s páskou cez oko sťahuje cez jeden torrent „overenú“ verziu a dúfa, že rozchodí Diablo aspoň v offline režime. Ťah Blizzardu zastrešiť novú hru pod battle.net je výhodný – komunita sa mu nerozdrobí, i keď vo Warcrafte bude musieť oželieť zopár prelietavých duší.

V takej atmosfére by sa zišiel chladný rozvážny muž, ktorý by zavrátil dav, neblbnite ľudia, nechajte to trochu odstáť – však čo je aká parádna hra, vždy sa to až po čase ukáže.

A čo my, čo nemáme radi akčné vyklikávačky? Hádam aj my časom očkom nazrieme :). Či je tam rovnaká tma s ohníkmi ako naposledy. Ževraj je.