Full Width

Title

Oplatí sa montovať tepelné čerpadlo do veľkého domu? Ako kedy

Slovensko je posiaty tzv. husákovskými rodinnými domami, stavbami z čias, keď bol stavebný materiál a hypotéky lacné, bol dostatok paliva na kúrenie a nezdalo sa, žeby to tak skoro skončilo. Dnes ale musíme viac prepočívať. Hovorí sa, že tepelné čerpadlá sa nevyplatia do takýchto rozmerných domov – sú vhodnejšie do menších nízkoenergetických domov a bungalovov. Je to naozaj tak? V zásade vhodnosť TČ závisí od niekoľkých faktorov:

1. Energetická bilancia domu:

Tepelné čerpa...

Na Veľký Tribeč môže vystúpiť skoro každý, nie je až taký veľký

V čase, keď som sa po Tribeči naposledy prechádzal, nebola v hore ani noha. Nikde žiadny človek – len čistý vzduch a panenský pokoj. Až na vrchole nakoniec dobehol jeden sivovlasý pán, ktorý povedal, že zo zvyku každý rok vystúpi na Tribeč, chvíľu sa pomotal a zase odbehol. Mimochodom, bolo to v marci a mesiac práve zo 60 percent zakrýval Slnko – hlavná show dňa. Zatmenie trvalo asi dva a pol hodiny, čiže skoro presne ako čas výstupu.

Tribeč nie je frekventovaná turistická destinácia. ...

Ako sa začať učiť hrať na gitare

Stať sa druhým Jimim Hendrixom (Chuckom Berrym, Jimmym Pageom…) je jednoduché. Stačí mať gitaru. V najhoršom – požičať si ju. Ostatné príde samo (s rokmi cvičenia a nepoľavujúcou vôľou drať si prsty na strunách).

Ideálny vek na začatie s gitarou je vraj vo veku 4 až 12 rokov. V tomto veku majú deti dostatok flexibility a koordinácie na to, aby sa naučili správnu techniku hry. Okrem toho sú v tomto veku deti zvedavé a otvorené novým zážitkom. Inak, na gitaru sa môže učiť hra...

Vyblázniť sa, vyskákať sa – a postarať sa o bezpečie

Detská oslava narodenín. Ak máte kŕdeľ deti, už sa oplatí zabezpečiť im nejakú pokročilú zábavu – objednať atrakciu, za ktoru sa detičky idú potrhať. Rozmýšľali ste o skákacom hrade? Nie všetky hrady sú drahé, nedostupné a videné iba na jarmokoch. V skutočnosti sú skákacie hrady dostupné aj na menšie rodinné oslavy. Stačí kúsok dvere a vaši potomkovia sa o tom budú rozprávať ešte veľmi dlho.

Možno vás trošičku môže odstrašiť fakt – čo keď to nejaké dietko v zápale hry preže...

Ako často skontrolovať plynový kotol?

Revíziu plynového kotla si nenechávajte na poslednú chvíľu (vykurovacia sezóna môže začať skôr ako si myslíte) a nie vždy sa vyplatí robiť medzi revíziami „prestávky“. Ideálne je absolvovať prehliadku technikom raz do roka pred začiatkom topnej sezóny.

Revízie plynových kotlov poznáme dve: prvotnú pred spustením kotla v plnej prevádzke a pravidelnú prevádzkovú, ktorú fyzické osoby síce nemajú zo zákona vyslovene prikázanú, ale mala by sa robiť – predsa len, ohľadom pl...

Ako kúpiť žene kabelku

Ženy sú rôznych typov – manželky, dcéry, matky, sestry, babky… spoločnú majú jednu vec. Máloktorá žena sa seriózne vzdaľuje z domova bez kabelky, alebo niečoho pratického na prenášanie predmetov. Takže kabelka / batoh / taška atď. bude vždy výborným darčekom ku sviatku.

A aby to nebolo také jednoduché a mohli ste si lámať hlavu, tu vám ponúkam typológiu kabeliek a podľa čoho vyberať:

Športová kabelka. Sú to väčšie a odolnejšie kúsky, do ktorých sa zmesia potreby d...

Sedem základných typov grafického dizajnu pre začiatočníkov

Dizajn sa vyvíja dlho – existoval ešte predtým než sa utvorili prvé civilizácie (a podmienkou civilizácie je umenie písma, čiže grafika bola skôr ako písmo). Urazil dizajn za tie tisícročia dlhú cestu? Jednoznačne áno.

V 20. storočí sa výtvarníci pokúsili zjednotiť rôzne typy dizajnu. Takže ako to už chodí, vzniklo ešte viac škôl ako bolo predtým. Ešte nevedeli, že príde internet… Ak to s dizajnom myslíte vážne, zamerajte sa na jeden typ  – môžete sem-tam fušovať do č...

Váhate s plynovým kúrením? Nie je prečo

V správach v týchto dňoch obchádzajú naoko zlé správy: blíži sa energetická kríza, v zásobníkoch je málo plynu, zima bude možno dlhá.

Treba povedať, že noviny a médiá zverejňujú najmä negatívne správy – výkyvy na globálnom plynovom trhu patri k hre. Ostatne, ak od Nového roka zdraží plyn o 20 percent, ceny sa vrátia len tam, kde boli minulý rok – ak ste napríklad platili mesačné preddavky plynárňam v roku 2021 v sume 80 euro, pamätáte si, že predtým to bolo 100 euro. Jedno...

Ako pomáha hra detskému vzdelávaniu

Hranie sa podnecuje potrebu spoznávať svoje okolie a interagovať s ním.

Deti, ktoré nemajú zabezpečené dostatočné podmienky na hru, sú oproti svojim rovesníkom v nevýhode. Nevyberajte hračky pre svoje deti podľa toho, čo ste akurát videli v televíznej reklame. Nechajte vaše dieťa, nech vám rečou svojho tela naznačí, o aký druh hračiek má ozajstný záujem.
Prvé mesiace života
Detská hra sa začína už v prvých týždňoch po narodení dieťaťa. Dieťa síce ešte nie je schopné manipu...

Najikonickejší film všetkých čias: názory sa líšia

Vybrať najlepší film vôbec? Je nesmierne zábavné sledovať rôzne rebríčky a názory.

Tak napríklad Hollywood Reporter, časopis, ktorý už 90 rokov sedí rovno na prameni, tvrdí, že absolútne filmové nebo je Krstný otec od Coppolu (samozrejme, jednotka) s Marlonom Brandom a mladým Al Pacinom. Na druhé miesto zaradili Čarodeja z krajiny Oz (toho z roku 1939, nie remake z roku 2014). Tomu na Slovensku nerozumieme – tento film nás kompletne minul a netušíme ako ohromne ovplyvnil americkú...

Galéria marketingu: ako prilákať ľudí do e-shopu

Stáva sa, že máte e-shop ale nemáte potuchy ako do neho priviesť zákazníkov – práve preto existuje digitálny marketing. Je zaujímavé ako sa zlieva svet klasického offline predaja s online shoppingom. Vyskúšať môžete všetko – test každého nástroja môže byť lacný, ak niečo funguje, šup s investíciami do správnej cesty.

Produkt. Než začnete s promovaním webu, musíte sa najskôr spýtať sami seba, či je váš produkt konkurencieschopný. Veľa produktov (alebo služieb) totiž nemá pot...

Prečo je lepší freelancer ako agentúra

Vybrať si individuálneho freelancera alebo digitálnu agentúru, to závisí na potrebách klienta a rozsahu jeho projektu.

(…)

Takto začínajú články na tému freelanceri vs agentúry  (nasleduje 7 bodov, kde je uvedené pre a proti pre oba modely). Ja som sa rozhodol spísať, prečo digitálne agentúry nie sú bingo – nielen kvôli tomu, keď sa po nich (avšak s oveľa menším rozpočtom) dostanem do reklamného systému,  vypadnú mi zuby od úžasu, ako zle môže byť účet spravovaný a t...

5 dôvodov prečo ísť do solárnych panelov

Účty z elektrární klesnú. Solárne systémy majú životnosť niekoľko desiatok rokov. Nenahrádzajú klasické zdroje úplne – termické zariadenie ohrieva vodu v domácnosti a podporuje vykurovanie, čo vám môže ušetriť 15-30 percent z celkového účtu za elektrinu. Na montáž solárnej zostavy môžete dostať dotáciu z projektu Zelená domácnostiam. V každom prípade, svoje zdroje diverzifikujete na úrovni domácnosti .

Čistá energia. Čím viac zelenej energie, tým menej špinavých alebo nebezpečnýc...

Ako vyzrieť na Google Ads

Chcete platené reklamy, ale robíte chyby. To je v poriadku – dokonalá kampaň neexistuje. Všetky sú premorené chybami, z ktorých väčšina nie sú zásadné a po odstránení sa netreba k nim vracať. Keď ale niečo ale naozaj pokašľe, stojí vás to veľa peňazí. Musíte ísť na to takto:

Správny odhad. Musíte odhadnúť množstvo peňazí a reklám, ktoré chcete medzi ľudí naliať.  Reklamné systémy sú od vás schopné vycucať ľubovoľné množstvo rozpočtu. Každé odvetvie podnikania funguje inak –...

Spriateliť sa s Googlom a zarábať

Máte ho radi, nemáte ho radi. Google, to sú digitálne dvere na internet. Iste, niekedy chodíte na stránky priamo – na hŕstku obľúbených. Na všetko ostatné je tu Google.

Exisujú aj iné vyhľadávače – a treba povedať, že kvalitné – ale spomeniete si, kedy ste ich použili naposledy? Ak užívateľ hľadá na internete nejaké slovo, tému, firmu, entitu – čokoľvek… vie presne, ktorý nástroj ho za sekundu nasmeruje na správne miesto. Priateľstvo s Googlom je hlavnou p...

Upratovacie sety v kocke

Najlepším spôsobom ako nezabudnúť na žiadnu upratovaciu pomôcku a ušetriť čas pri ich nakupovaní, je využiť Upratovacie sety Tie obsahujú všetky základné potreby na upratovanie, a ich obsah sa líši podľa toho, aký druh upratovania a setu si vyberiete. Navyše môžu byť takéto sety ekonomicky výhodnejšie.

Najbežnejším typom setu je set na umývanie podlahy. Obsahuje vozík, kôš, vedro na vyplachovanie, držiak na mop, bavlnený mop a ľahkú, hliníkovú násadu. Stačí rozbaliť a môžete sa pustiť ...

Nová verzia Photoshopu vsádza na umelú inteligenciu

Photoshop 22 CC alebo Photoshop 2021. Nový dôležitý update pre najpoužívanejší grafický nástroj na svete. Pretože táto v októbri vypustená verzia začína čoraz viac pracovať s umelou inteligenciou – s cieľom čo najviac uľahčiť užívateľovi prácu. A aby s Photoshopom mohol pracovať ľahko aj človek bez výtvarného nadania. Z výsledku ide tak trochu strach – umelá inteligencia v budúcnosti dokáže veľa.

Pozrite sa napríklad na tento obrázok so zívajúcim psíkom. Toto je nová featúr...

Najlepší escape room v Bratislave je Questum

Neprestali sme sa hrať, pretože sme zostarli, zostarli sme, pretože sme sa prestali hrať. (B. Franklin)

Pretože nie je úplne jasné, ktorý herný escape room je u nás najlepší, pokúsime sa vás presvedčiť, že topka u nás (v Bratislave, ale tým pádom aj na Slovensku) je Questum na Záhradníckej ulici v našom hlavnom meste.

Technicky veľmi premakaný escape room. Niektoré roomy sú poskladané nejakým šikovným človekom z hŕby starých vecí…  tu to neplatí. Questum vychádza zo skve...

Tvorba web stránky je len základ

Určite to poznáte, snažíte sa na svoje stránky priviesť veľa zákazníkov a očakávate, že budú objednávať vaše produkty a služby. Uvedomte si, že tvorba web stránok je len nutný základ vašich online marketingových aktivít. Väčšina z vás sa potom rozhodne investovať peniaze do PPC reklamy, SEO optimalizácie, email marketingu ale výsledky stále neprichádzajú.
Ako teda získať lepšie výsledky?
V tomto krátkom článku si ukážeme pár rýchlych tipov, ako zapracovať na lepšej návratnosti vaš...

Ako správne navštíviť salón krásy

Kvôli pandémii koronavíru sú teraz prakticky najdôležitejšie zdravotné opatrenia. Na tejto infografike vidíme prehľadne základné opatrenia a pravidlá, pre návštevu salónu krásy.

Odložte návštevu, ak máte chorého vo svojom okolí.
Noste na tvári rúško.
Príďte presne načas, aby ste nemuseli čakať.
Príďte osamote.
Dezinfikujte si ruky po príchode do salónu.
Pripravte sa na zmeranie teploty.

Zdroj: hairless.sk

...

Tip na teambuilding: Aké výhody prinášajú športové dni?

V súčasnosti sú známe viaceré možnosti ako stráviť teambuilding. Jedným z obľúbených a vyhľadávaných tipov sú bezpochyby športové dni. Je to skvelá príležitosť pre zamestnancov, kolegov či pracovných partnerov, aby vymenili kancelárie za neformálnejšie priestory a lepšie sa spoznali. Športové dni prinášajú viaceré výhody, na ktoré je dobré nezabúdať. Ak ste kreatívny a trúfate si vymyslieť niečo pre vás a vašich kolegov, určite to vyskúšajte. Ak nie, pomôže vám eventová agentúra.

Umožň...

Najlepšie anime openingy

 

Ako by ste preložili slovo opening do slovenčiny? Znelka pripomína niečo čo naspieval Karel Gott do Včielky Majy. Slovo úvod zase znie ako domáca úloha zo slohu. Opening je skrátka opening a tu je náš rebríček „10 best“ anime openingov na svete. Pokúsili sme sa vyvarovať franšíz typu Naruto, ktorý má viac úvodných skladieb ako má väčšina hitparád priečok. Obe polovice nášho cosplayer.sk tímu dodali po 5 favoritov – ale ešte nás nepranierujte. Ak vám v našom reb...

20 najsilnejších zbraní moderného grafika

Vo svete grafického dizajnu existuje darwinovský prirodzený výber ako v prírode. Len silní prežívajú a slabí sa rýchlo stanú ich potravou. Vyhráva dizajnér, ktorý má k dispozícii naozaj širokú paletu aplikácii, a veľmi veľa z nich zadarmo.

Adobe Illustrator. Mocný vektorový editor, v ktorom bola vyrobená zrejme väčšina slušných svetových log, fontov či ikon.
Adobe Photoshop. Občas sa hovorí, že Photoshop je synonymom pre grafiku – a môže to byť pravda. Najpoužívanejší g...

Šesť metód odstraňovania chĺpkov z tela

Čo je rýchla, bezbolestná, jednoduchá a trvanlivá metóda? A prečo je epilácia vždy trvalejšia ako prosté holenie sa?

Epilácia diódovým laserom – moderná technológia, ktorá mieri hlbšie, na korienok chĺpka, folikul, v jeho rastovej fáze, s cieľom zničiť ho raz a navždy. Metóda je bezbolestná a efektívna.
Elektrolýza (elektrická ihla) – efektívna metóda, kde elektrické pulzy zničia kompletne celý chĺpok aj s folikulom a on už nikdy nevyrastie. Funguje aj na chĺpky b...

4 typy internetového odkazu (hyperlinku)

NOVÉ PRAVIDLÁ ODKAZOVANIA PODĽA GOOGLU

Po 15 rokoch existencie dvoch typov odkazov (regular a nofollow) prináša spoločnost Google novinku: odkazov na webstránkach môžu byť teraz už štyri druhy. Vyhľadávaču majú pomôcť lepšie rozpoznávat kvalitu obsahu a tvorcovia internetových stránok by rôzne typy hyperlinkov mali brat do úvahy. Odkazy sa majú označovať rôznymi tagmi (parametrami). Máme teda tie druhy odkazov:

REGULAR LINK

Klasický odkaz bez tagu. Má mať výpovednú hodnot...

10 tipov ako na escape room (pre nováčikov)

Vyberte správnu miestnosť.
Príďte ako dobre naladená partia.
Rozdeľte si úlohy, spolupracujte!
Neoužívajte hrubú silu!
Skúšajte rôzne riešenia.
Všímajte si drobné detaily.
Vypýtajte si radu od personálu.
Nerozbíjajte veci.
Nekomplikujte zbytočne úlohy.
Zakričte si, ale nepanikárte!

Zdroj: questum.sk

Čo vám dá pole dance

Je populárny, zdravý a mieri na olympiádu. Tanec na tyči búra staré predsudky.

Zábavnejší ako fitko. Pole dance nebol vymyslený ako týranie tela. Má ľahké aj ťažšie prvky a vždy by vás mal baviť.

Makáte na postave. Pri pohybe pálite kalórie, zlepšujete svoju pružnosť, silu, motoriku… a kopec ďalších vecí. Na pole dance sa pozerajte ako na gymnastiku a bude vám to jasné.

Tanec je krásny. Väčšina ľudí si občas zatancuje a robia dobre. Pri pole dance ostáva silný žensk...

Aký je rozdiel medzi verziami MS Office?

Office 2019. Kupuje sa len raz. Bezpečnostné opravy sú zdarma. Nové nástroje (obsahové upgrady) sú spoplatnené. Klasická verzia vychádzajúca každé 3 roky. Očakáva sa, že podpora bude trvať 5 rokov.

Office 365. Predplatná služba – na rok alebo na mesiac. Vždy je v poslednej verzii. Dá sa nainštalovať na 5 zariadení a je k nemu terabyte miesta na cloude (asi milión dokumentov). Práca na cloude je základná myšlienka 365-ky.

Office Online. Je zdarma, vyžaduje sa iba Microsoft ...

Výhody diódového laseru

 

Prečo odstraňuje chĺpky lepšie  ako IPL.

Presnosť. Jemný k pokožke. Diódový laser zasahuje presne požadované miesto, kým IPL pôsobí na okolitú pokožku.
Hlbší zásah. Ide ku koreňu veci. Diódový laser operuje hlbšie pod kožou a mieri na korienok chĺpka – folikul obsahujúci pigment melanín.
Bezpečnosť. Nepopália vás s ním. Diódový laser je citlivý nástroj, ktorý nespôsobuje popáleniny a je vhodný aj pre citlivú pokožku.
Menej procedúr. Šetrí č...

Posedieť vonku sa dá aj v chladom počasí

Aj navzdory klimatickým zmenám a otepľovaniu sa u nás na Slovensku stále dá len ťažko posedieť vonku, keď je zima. Pritom krajina okolo môže byť krásna – na jeseň, v zime, či v skorú jar… Pred pár rokmi začala aj u nás móda montovania ohrievačov na terasy či dvory.

Začali s tým najmä reštaurácie a podobné prevádzky, ktorým sa to finančne vracia. Ale niečo podobné sa dá zariadiť aj doma. Ak nebudete na terase vysedávať od rána do večera, nemusí to byť ani finančne náročné na prevádzku....

Kedy použiť spy kameru a kedy ju radšej nechať doma

Problém už nie je v technológii, ale v etike a v zákonoch.

Úplná väčšina populácie dnes nosí minimálne jednu maličkú kameru so sebou (v telefóne či v tablete). Už sa ani nedá hovoriť o nejakom šírení. Kamery sú bežné ako oblečenie. Štáty využívajú kamery na odhaľovanie kriminálnej činnosti alebo dokonca na boj s terorizmom (avšak efektivita je otázna). Bežný užívateľ na zábavu a vešanie fotiek na Instagram. Tieto dva odlišné svety sa však môžu začať pretínať – napríklad, ak si zaobstar...

Vlhkosť v dome je pomaly prichádzajúci, ale istý a veľký problém

Jedna malá kvapka nerobí ani dážď ani more… ale kvapka ku kvapke, a časom sa roztrhne aj tá najpevnejšia skala. Stačí dosť času. Voda nie je vždy zvládnuteľný živel, napriek tomu vyžadujeme teplé a suché obydlia.

Voda môže za to, že betón a malta držia pokope, ale časom môže aj za to, že sa materiály začnú droliť, či rozpadať. Príliš veľa vody – alebo aj obyčajnej pary (ktorá je v skutočnosti neviditeľná), môže spôsobiť, že bývate nepohodlne medzi plesnivými stenami, alebo máte problém...

Deti milujú poschodové postele

Deti a dobrodružstvo, to ide dokopy. V ich bohatej fantázii sa im “poschodové spanie” veľmi ráta. A rodičia zase majú radi, keď ich potomkovia dobre a dlho spia. Kvalitná posteľ je preto základ detskej izby – a prečo nie rovno poschodová?

Pocit, že ste v bunkri alebo na lodi. Poschodová posteľ dokáže nabudiť detskú predstavivosť. Mimochodom, ich pointa je čisto praktická – šetrenie miesta. Pretože na pôdorys normálnej postele získate až dve v jednom a ešte aj úložný priestor na spodku....

Zariaďovanie detskej izby bez stresu

Je jedno, či čakáte prvé bábo, alebo sa snažíte z “jaskyne” svojho tínedžera spraviť fungujúci životný priestor. Niektoré pravidlá sú univerzálne vždy a všade.

Ak ste veľkí perfekctionalisti, prejdite si najprv farebné vzorkovníky – aké kombinácie farieb sa k sebe hodia. Možno vás prekvapí tá bohatosť. Navyše, v 21. storočí sa tento aspekt dá naštudovať jednoducho na internete. Každý vek dieťaťa má trochu iný prístup k farbám – môže sa vám u dcéry napríklad ľahko stane že zo dňa na deň...

Dostaňte deti na čerstvý vzduch, kúpte im trampolínu

Je lepší spôsob ako prinútiť dobrovoľne naše deti (nalepené na obrazovkách) ako sa hýbať? Bicykle, kolektívne športy a iné pohybové aktivity dnes už nie sú veľmi populárne, miesto toho máme problém s detskou obezitou.

Trampolíny môžu efektívne zvýšiť čas, ktorý rodina trávi zdravo na záhrade. Samozrejme, na prvom mieste je zdravie a bezpečnosť detí. Na trampolínu by ste nemali púšťať dietka v predškolskom veku – sú síce ľahšie a majú oveľa pružnejšie kosti, no ich koordinácia pohybov a...

Pribaľte si lazy bag na dovolenku

Každý potrebuje jeden! Tak volajú marketingové oddelenia firiem, ktoré vyrábajú prenosné nafukovacie vaky. Nie je to len prázdna reklama – lazy bagy naozaj letia a naozaj sú veľmi cool. Ostatne, na dovolenke to zistíte aj sami.

Mobilná posteľ – alebo kreslo či pohovka – nie je je futuristická budúcnosť ani sen chudobných ľudí, ale prostá realita. Nafukovacie vaky zoženiete dnes doslova za pár eur. A obletieť s nimi môžete celý svet. Aj to doslova – dajú sa poskladať do malého jednokilo...

Ako správne sedieť na stoličke

Aj sedenie je umenie. Najlepšie je, keď sa učí už od útleho detstva – nikto nechce, aby jeho deti mali v budúcnosti problémy s chrbticou.

Je tiež pomerne pravdepodobné, že vaše dieťa bude mať sedavé zamestnanie – je to totiž trend novej doby. Správny návyk je teda pol života, ak chceme takto parafrázovať jednu známku poučku. Chrbtica je to, čo drží naše telo pohromade, chráni miechu, je na ňu vytváraný veľký tlak z rôznych strán, je to naozaj veľmi sofistikované “zariadenie” matky prír...

Doplnkové matrace pre zdravie

Nespí sa vám dobre? Skúste vylepšiť svoj súčasný matrac doplnkovým (nazývajú sa aj vrchné alebo krycie matrace). Dá sa použiť aj zdravotnícka relaxačná podložka.

Vrchné matrace veľmi efektívne zlepšujú anatomické vlastnosti pôvodného hrubého matracu. Väčšinou im na to stačí veľmi malá hrúbka – od zhruba troch do šiestich centimetrov. Je to vlastne taký chránič, vynikajúci ak je váš starý matrac preležaný alebo inak deformovaný, ak vás v ňom tlačia staré pružiny a podobne.

Hovorí...

O chladení klimatizáciou, obecne aj detailne

Klimatizácie (pôvod slovenského slova sa nám nepodarilo vypátrať, no základ slova “klíma” je každému jasný) majú historický zádklad už v roku 1902. Prvým vynálezcom bol Willis Carrier, ktorý vlastne uviedol do samotnej prevádzky prvé ochladzovacie zariadenia. Samotný prvotný (a nedokonalý) princíp bol v prehnaní vzduchu okolo trubičiek so studenou vodou.

Prvá klimatizácia bola inštalovaná v Detroite a neskôr v americkom Kongrese a v Bielom dome. Až neskôr boli vyvinuté klimatizačné jed...

Ako sa hazard presúva na internet a čo za to môže

Hranie hazardných hier sa presúva do virtuálneho priestoru, to je skrátka trend. Ťažké blikajúce výherné automaty budú jedného dňa možno minulosťou a budú blikať už len z monitorov vo svojej virtuálnej podobe. V tomto článku vysvetľujeme, prečo je tomu tak.

1. Zmeny v legislatíve – v Európskej únii a niektorých krajinách sú veľmi silné tlaky na prevádzkovanie fyzických kasín. Aj vo vyhlásených metropolách ako Viedeň sú vykázané len na určité miesta. Na Slovensku máme zákon, ktorý umožň...

Ako prebieha nasadenie zubných implantátov?

Čo je to zubný implantát?

V podstate sa jedná o umelý zub, ktorým nahradíte prázdne miesto vo vašich ústach. Zubné implantáty sa skladajú z troch častí- titánového šróbu (skrutky), nadstavby a korunky. Výhoda zubných implantátov spočíva najmä v tom, že nemusíte nosiť snímateľné zubné náhrady, vyplníte prázdne miesto v ústnej dutine a vydržia vám desiatky rokov.

Čím belší odtieň, tým lepšie?

Väčšina ľudí pri výbere farebného odtieňu zabúda na veľmi podstatnú vec. Farba nov...

Prečo hráči stále milujú stolné počítače

 

Počítačoví hráči sú stále osobitná kasta nadšencov, aj keď pravda, nie až taká malá a uzavretá ako povedzme pred dvadsiatimi rokmi. Ozajstný hráč si pamätá staré klasiky, najlepšie ešte z DOS-u – a miluje svoje PC alias stolný počítač (desktop). Áno, na videohernom trhu sú kvantá konzol priamo prispôsobených na hranie, veľmi veľa zábavy už zažijete na tabletoch či smartfónoch, no PC je stále PC. Aristokracia hrania, aj keď občas trochu povýšený a elitárska, ale stále sústr...

Zaujímavé fakty o Photoshope, ktoré ste nevedeli

 

Skoro všetka grafika na svete prešla Photoshopom. A samotný program je veľa zaujímavejší, než ste si doteraz mysleli!

Photoshop naprogramovali iba dvaja ľudia – bratia Knollovci. To bolo pred skoro 30 rokmi… dnes už na programe pracujú stovky ľudí. Pri tvorbe verzie CS6 vraj vypil tím 312 prepraviek piva – dodaných oficiálne firmou Adobe. O neoficiálnych pivách a ostatnom alkohole sa už nepíše. Vraj z tie dva roky vývoja „vzniklo“ až deväť ...

Komunikovať a neplytvať: biznis na Facebooku funguje – ak viete čo robíte

 

Žiadnu marketingovú stratégiu na Facebooku ešte nevyhlásili za dokonalú. V momente ako by sa to stalo, by už bola totiž táto stratégia zastaralá a niečo novšie by ju prekonalo.

Ak máte pocit, že ste už na sociálnych sieťach spravili všetko čo sa dalo a vaše ciele ostávajú nesplnené – nehádžte flintu do žita. Vždy sa to dá spraviť lepšie.

Až jednu pätinu svetových výdavkov na reklamu zhltnú iba dve firmy – Google a Facebook. Televízny (a tradičný) gigant Comcast sa...

Aj dospelí potrebujú čas na hranie. Preto vymysleli ohrádky pre deti

 

Detské ohrádky vraj vznikli, pretože mamičky si potrebovali na chvíľu oddýchnuť od detí (rozumej, potrebovali poupratovať, povysávať, navariť apod.). Druhá teória hovorí, že deti sa v ohrádkach hrajú preto, aby sa mohli hrať aj dospelí – na počítači.

Od detskej ohrádky potrebujeme, aby bola bezpečná a uzatvorená, ale zároveň to má byť rozprávkový svet a nie väzenie. Ak sa tam drobcovi nepáči a nehrá sa, tak ho tam nenúťte bývať. Nemal by sa však hrávať ani v postieľ...

Nepáči sa vám, že je váš syn hráč? Nájdite si pevný bod v jeho vesmíre

 

Ako rodič môžete mať pocit, že váš potomok (častejšie syn, ale ani dievčatá nemusia byť výnimkou) je hráč, gamer… proste trávi pred obrazovkou oveľa viac času ako vonku s loptou. A ešte pri tom mláti do klávesnice a prežíva to ako ozajstný boj.

Rodič môže spanikáriť a nasadiť všetky možné techniky od policajného štátu až po nátlak a vyhrážky, že v dospelosti budeš, synu môj, tučný, lenivý a chorý. Máte pocit, že všetka technika – iPhony, X-Boxy, počítače sa sp...

PC už hernému priemyslu nevládnu. Ich pozícia je ale pevná

 

Keď sa pozrieme na grafy z newzoo.com, vidíme, že to bolo zhruba pred dvomi až štyrmi rokmi, keď PC (stolné počítače) stratili dominanciu v hernom priemysle.

Videohry na konzolách mali už o chlp lepší podiel na trhu – a na chrbát sa im lepili hry na smartfónoch. Prognóza na rok 2017 hovorí, že PC bude mať 26 % z trhu, konzoly 28% a smartfóny 30%. S tým, že celý trh sa neustále nafukuje a nafukuje… a číní tak už vyše 40 rokov, keď sa v začiatkoch dalo hrať len...

Päť dôvodov, prečo geek tričká nevyjdú tak skoro z módy

 

1. Pretože geeci vymysleli Facebook a Youtube. A tiež Instagram, Twitter… a asi milión ďaľších vecí, ktoré dominujú začiatku 3. tisícročia – jedným slovom, geeci sú cool. A nielen to. Majú sklony byť bohatí a úspešní. A vďaka internetu už nie sú izolovaní a asociálni ako voľakedy. A kto by sa nechcel podobať na najslávnejšie tváre na svete?

2. Duchaplnosť a vtip. Na tričku geeka môže byť čokoľvek.  Okrem najrozmanitejších nápadov s dizajnom a slovnými hračkami...

Image Post

Lorem ipsum dolor sit amet.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magn aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper suscipit lobortis nisl ut aliqup ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in e magn aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit 

Image Post

Lorem ipsum dolor sit amet.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magn aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper suscipit lobortis nisl ut aliqup ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in e magn aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Video blog post

Lorem ipsum dolor sit amet.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magn aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper suscipit lobortis nisl ut aliqup ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in e magn aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, 

Just a post

Lorem ipsum dolor sit amet.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magn aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper suscipit lobortis nisl ut aliqup ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in e magn aliquam erat volutpat. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, 

Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper s...

Text blog post

Lorem ipsum dolor sit amet.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magn aliquam erat volutpat. Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper suscipit lobortis nisl ut aliqup ex ea commodo consequat. Duis autem vel eum iriure dolor in e magn aliquam erat volutpat.

Ut wisi enim ad minim veniam, quis nostrud exerci tation corper suscipit lobortis nisl ut aliqup ex ea commodo consequat. Du...