Monitoring keywordov

Monitoring kľúčových slov

Sledovanie pozícií kľúčových slov patrí k hlavným výstupom každej SEO agentúry. Keď sa práca darí, tak naše obľúbené kľúčové slová vo vyhľadávaní stúpajú a prinášajú viac organickej návštevnosti na našu stránku. Na monitorovanie exituje veľa nástrojov, mimochodom, ani jeden nie je úplne 100-percentne spoľahlivý. Napríklad aj kvôli tomu, že vyhľadávače prispôsobujú svoje výsledky „na mieru“ každému užívateľovi trochu inak. V zásade je však monitoring počas určitého časového obdobia mocný nástroj na to ako zistiť, či sa niečo deje alebo nie.

Niektoré kľúčové slová sú vysnívaná méta, kde by každý obchod bol rád na prvom mieste vo vyhľadávaní. Garantovať niečo také však nejde. Jednak, vy nie ste ani Google ani Bing, a potom, vždy je tu kopec konkurencie, ktorá do SEO a obsahu investuje tiež. Trpezlivou a poctivou prácou si však každý môže nájsť svoje miesto na trhu.

Keywordy zvyčajne monitorujem na mesačnej báze, tzn. sledujem rozdiely ich pozícií po jednom mesiaci. Samozrejme, časové úseky môžu byť individuálne. Sledujem zvyčajne prvých 100 pozícií, hoci len prvých desať (tzn. prvá strana vo vyhľadávaní) má najväčší zmysel, na ďaľšie strany vyhľadávania „zablúdi“ už oveľa menej užívateľov. No i tak je veľmi užitočné poznať pozície slov povedzme aj po takej pozícií 50 – vidíte, či je vôbec brané do úvahy, či sa hýbe a podobne.