Tlačové správy od EA a Bioware vyšli síce len včera, ale tvrdí sa v nich, že na treťom dieli sa poctivo maká už dva roky.

Udržať jagavú značku dostali na starosť osvedčené pobočky v Edmontone a Montreali – tí istí veteraní, čo majú na svedomí predchádzajúce diely. O príbehu sa zatiaľ mlčí. Jasný je názov – Dragon Age III: Inquisition.

Šľapať to má na engine Frostbite 2 z hry Battlefield 3, a to nielen kvôli úžasnému estetickému zážitku, ale aj kvôli rozľahlejšiemu svetu. Ono predtým predsa len tie hry boli trochu lineárne a chodilo sa dosť tunelmi – a to aj v lese. Autori si vraj všimli rozmrzelých a naštvaných kritikov druhého dielu (ktorý bol slabý odvar jednotky) a budú prihliadať na názory hráčov. Hra má byť pomerne ťažká (ale nie zase úplne, aby sa podarilo opäť predať aspoň tých 8 miliónov kópií ako z jednotky).

Ani obrázky nie sú k dispozícii, teda okrem tých, ktoré vyrábajú fanúšikovia. O pripravanom treťom dieli sa vraj už dlho tuší, že Bioware zle skrýva tajomnstvá atď., podľa nášho sedliackeho rozumu stačí zapojiť pár mozgových buniek a človek si musí domyslieť, že niečo také musí predsa vyjsť vzhľadom na úspech série.

Na oficiálnej stránke Dragon Age je otvorený list producenta Marka Darraha hráčom (tretinu textu venuje svojej osobe :)). Spomenul tiež, že zatiaľ ešte tvorcovia nemajú, čo ukázať a majú pred sebou hromadu problémov na riešenie. Chceli by to stihnúť dokončiť do konca roka 2013 (osobne si myslíme, že aj keby to nestihli, tak to EA vydá, ako má bohužiaľ vo zvyku – 3 obrovské posledné projekty Biowaru takto krásne zmršili).