Najlepší escape room v Bratislave je Questum

Questum v BA

Neprestali sme sa hrať, pretože sme zostarli, zostarli sme, pretože sme sa prestali hrať. (B. Franklin)

Pretože nie je úplne jasné, ktorý herný escape room je u nás najlepší, pokúsime sa vás presvedčiť, že topka u nás (v Bratislave, ale tým pádom aj na Slovensku) je Questum na Záhradníckej ulici v našom hlavnom meste.

  1. Technicky veľmi premakaný escape room. Niektoré roomy sú poskladané nejakým šikovným človekom z hŕby starých vecí…  tu to neplatí. Questum vychádza zo skvelej ruskej franšízy a technicky je na vynikajúcej úrovni – to zistíte takmer okamžite. Miestnosť Tajomsto Nikola Teslu je technická lahôdka aj v svetovom meradle a ostatné roomy sú výborné tiež!
  2. Atmosféra a rozmanitosť. Filmový pocit, jasné, o to ide každému escape roomu. Ten je prítomný vo všetkých štyroch hrách. Každá hra je ale trochu aj z iného súdka, takže na svoje prídu aj deti aj milovníci hororov alebo klasických dobrodružstiev. Na hráča doľahne hra, adrenalín, príbeh ho úplne vtiahne.
  3. Aj firmy si prídu na svoje. Teambuilding a spoločné aktivity vo voľnom čase sú veľmi obľúbené… zamestnanci sa nemusia nudiť v robote a zamestnávateľ sa im zároveń odmení za prácu (a trochu ich aj otestuje v stresovej situácii). Príjemný spôsob stmelenia kolektívu – bez akéhkoľvek nebezpečenstva, aké hrozí trebárs pri rôznych športových teambuildingoch.
  4. Dostupná cena. Jedna hra stojí zhruba 50 eur… ak so to rozpočíta päť ľudí medzi sebou, vyjde to desať euro na hlavu. Za zážitok, o ktorom budete hovoriť ešte po týždňoch, to stojí za to. Iné zážitkové veci bývajú o dosť drahšie.
  5. Hry sú po ruke. Širšie centrum Bratislavy, prakticky oproti sídlu Radošinského naivného divadla, desať metrov od zastávky MHD, s možnosťou parkovania – žiadne obskúrne uličky, alebo nedosiahnuteľné adresy.
  6. Hovoria to aj užívatelia na TripAdvisore – čo dodať. Recenzie sú veľmi priaznivé.