On-page úpravy

On-page úpravy

Pod pojmom On-page SEO si predstavujeme úpravy priamo v administrácii alebo v kóde stránky, ktoré majú za cieľ sprehľadniť a lepšie sprístupniť obsah vyhľadávačom a crawlerom-robotom. Niekedy sa rozlišuje on-site a on-page termín, v zásade ide o tú istú vec, akurát niekedy upravujete veci v globále a niekedy len na konkrétnej podstránke.

Chýb na stránke môžete mať veľmi veľa. Môžete mať priamo chyby v kóde, môžete mať stránku zaplnenú nefunkčným alebo prázdnym obsahom, vaša URL štruktúra môže byť nevhodná, chýbajú vám alebo máte vyplnené zle meta tagy, obrázky nemajú žiadne popisky v textovej forme, používate nesprávne titulkové značky, zle štruktúrujete text, používate príliš veľa veľkých obrázkov a tak ďalej a tak ďalej.

On-page opravy vyplývajú z prvej analýzy. Ideálne je, keď sa o chybách vie už pred plným spustením projektu. V inom prípade sa asi nevyhnete tomu, že musíte dať prístupové údaje ku stránke ďaľšiemu človeku, ktorý poopravuje detaily po výrobcovi stránky. V tom prípade sa celkom hodí, ak váš web nebeží v nejakom exotickom neznámom prostredí a tiež je dobré, ak zhotoviteľ po sebe nenechal príliš veľký neporiadok :).