Nejakým spôsobom sa podarilo, že druhou najočakávanejšou hrou fanúšikov na IGN sa stal vypečený South Park: Stick of Truth. Skalné jadro RPG žánru sa na šarvancov z Colorada teší viac než na tretí Dragon Age a o trošku menej ako na nového Zaklínača.

Každý čaká prepečené RPGčko, ktoré dokonale sparoduje Pána Prsteňov alebo momentálne módnu Pieseň prdele a ohňa, pardon, ľadu a ohňa.

Niekto si trúfol siahnuť na southparkskú Palicu Pravdy a nedokázal tomu zabrániť ani sám veľký Cartman vo frajerskom špicatom klobúku, ani americká FBI. Čaká sa na na pomoc niekoho, kto je tak mocný, že jeho silu nie sme schopní pochopiť, ten ktorý siaha na samotného Stvoriteľa. Na hrdinu s veľkým H, a je dosť možné, že kandidátom bude aj pán Hankey alias veselé hovienko alebo sám Boží syn, ktorý vraj už svet raz zachránil.

Už sme vlastne South Park: Stick of the Truth  mohli mať na obrazovkách v roku 2013, ale vydavateľ THQ skrachoval, tak to prešlo na Ubisofťákov. Hru vyrábajú RPG legendy Obsidian, ktorí robili na rytieroch Jedi alebo Falloute. No a teraz dostali za úlohu poskladať prvýkrát v histórii kompletné mestečko South Park, so všetkými úchylmi a pamätnými miestami. Samozrejme, celé sa to udeje pod pod prísnym dohľadom autorov Parker & Stone.3

Tí vraj RPGčká milujú – no, v zázračnej zimnej krajine určite neostane kameň na kameni. Vraj to bude miestami kombinácia Oblivionu a Fify (to sú najobľúbenejšie hry tvorcov South Parku). Hra si zachová dvojrozmerný štýl z televízie. Hudba bude úderná a pompézna, to je jasné už teraz z trailerov. Nepriatelia na kosenie budú pochádzať napríklad z radov feťákov, ale určite sa dočkáme aj fantastickejších netvorov. A možno klofneme aj nejakého toho hipíka, ktorých Cartman tak neznáša.