PPC (Pay per click – platba za klik) je mocný nástroj na propagáciu webu, ktorý prináša okamžité výsledky. Založením a nastavením PPC kamapane to však nekončí, práve naopak. Až po určitom čase sa z nazhromaždených dát začne rysovať efektívna cesta ako premieňať návštevníkov na kupujúcich. Ľudí môžete presviedčať textami (krátkymi a údernými), grafikou, animáciami alebo videom. Výborné na tom celé je, že iba vy a nikto iný rozhodujete o množstve vložených peňazí.

PPC kampane fungujú rôzne v rozličných odvetviach. Vždy je dôležité, koľko vo vašej oblasti pôsobí konkurencie, pretože práve konkurencia zdražuje náklady na reklamu a snaží sa podstrčiť svoje inzeráty pred tie vaše. Môžete sa sústrediť na vyhľadávaciu sieť alebo na obsahovú. Tá prvá znamená, že váš web ziska akoby platené pozície na vrchole vyhľadávania. Obsahová sieť môže byť akýkoľvek web tretej strany, ktorý spĺňa podmienky reklamného systému.

Na jednej strane majú PPC systémy jednoduchú logiku, na strane druhej sú algoritmy a pravidlá docela zložité – a stále sa vyvíjajú. Dobrý manažér spravuje vaše kampane tak, aby sa peniaze do nich vložené vracali vždy aj so ziskom.