Pribaľte si lazy bag na dovolenku

Lazy bag

Každý potrebuje jeden! Tak volajú marketingové oddelenia firiem, ktoré vyrábajú prenosné nafukovacie vaky. Nie je to len prázdna reklama – lazy bagy naozaj letia a naozaj sú veľmi cool. Ostatne, na dovolenke to zistíte aj sami.

Mobilná posteľ – alebo kreslo či pohovka – nie je je futuristická budúcnosť ani sen chudobných ľudí, ale prostá realita. Nafukovacie vaky zoženiete dnes doslova za pár eur. A obletieť s nimi môžete celý svet. Aj to doslova – dajú sa poskladať do malého jednokilového batoha a rozložiť prakticky kdekoľvek. Teda rozkladať… nemusíte nič skladať, stačí takýto lazy bag jednoducho nafúknúť a po použití zase jednoducho nechať vyfučať.

Vyrábajú sa z nylonu – čo je jeden z najodolnejších materiálov vôbec. Čiže sa nemusíte strachovať o výdrž vašej novej vzdušnej postele. Je to vlastne taký veľký balón, ale oveľa pevnejší, neuniká z neho vzduch, môže sa na neho zvaliť dospelý človek – alebo aj viac ľudí. Výrobcovia pre istotu uvádzajú určitú nosnosť, ale keď je to okolo 200 kilov, tak ste v pohode.

Zaujímavé je, že tento koncept existuje len od roku 2002, keď si ho nechal patentovať istý Holanďan. Lebo koncept mäkkých prenosných podložiek na sedenie, samozrejme, poznáme od nepamäti. A tak sa začali plniť festivalové chillout zóny a pláže pri moriach novými nafukovacími sedacími vakmi. Skúste to aj vy. Vak nie je len na sedenie (alebo ležanie), pokojne v ňom môžete vyplávať aj na vodu, je to plnohodnotná nafukovačka. Zažijete s ňou veľa zábavy, ale aj aktívneho pohybu.

Využijete ju na stanovačke, na záhradnej párty, pri grilovaní… a videli ste už fotky ako sa horolezci alebo výškoví turisti fotia pri ťažkom chilloute na nejakom vrchole s výhľadom na celú krajinu navôkol? Batôžtek naozaj nič neváži… Lazy bagy sú tak synonymom jednak leňošenia, jednak aj seriózneho športovania. Moderné, prenositeľné a v spoločnosti stále cool.