Prečo? Nuž, z pirátskeho prostredia pôjdeme zase naspäť do temnejšie goticky ladeného sveta… zase budeme hľadať mágov a zase budeme rúbať magickú rudu (kryštály).

Ako v prvom Gothicu, ktorý sa s Risenom neustále spája, aj keď by teoreticky hry nemali mať nič spoločné. Kto však hral obe série, vie, na čom sme. A že najlepšie bude aj tak podvečer prechádzať sa po lúke a kochať sa okolitou prírodou :P.

I ďaľšie veci znejú klišovito – mladému hrdinovi bude odobratá duša a bude sa ju snažiť nájsť. Všetci dúfame, že to bude ale RPG podľa starých pravidiel a nie rýchlokvas dofukovaný DLCčkami… Risen 1 teda nebol nejak extra rozľahlý, ale vtedy nabúraná Piranha asi nemala dosť času a peňazí na vývoj.

Trojka sa mala volať Blazing Oceans, ale nakoniec je podtitul Titan Lords. Takže v príbehu budeme pokračovať ako po celú sériu – svet je rozbitý, bezbožný a napádaný titanmi.

Najviac sa tešíme na grafiku (od prastarého Gothicu viac viedla svojou mohutnosťou ako detailami) a na muziku od Kaia Rosenkratza – vlastne ani nevieme, či sa na trojke ešte podieľa, hádam hej, lebo jeho gitarky by nám naozaj chýbali. A hádam to nepokašľú na cvičení postavy ako v Risen jednotke, kde sme nášho bojovníka dali na maximálne štatistiky v polovici hry :).

Vyjde už tento august a bude aj a Xboxe. Tak držte palce.