Sociálne siete

 

On-page úpravy

Veľa malých firiem si stále vraví, dokonca aj v tomto roku, že nepotrebujú byť na sociálnych sieťach, pretože z toho nemajú žiadny príjem. Zdá sa to byť pravda – skúsili ste si založiť stránku na Facebooku a po pár mesiacoch ste zistili, že ste tam sami so svojou rodinou a celé to zakapalo. V skutočnosti sú sociálne médiá internetom budúcnosti. Možno preberú úplne úlohu webu – ľudia nebudú hľadať služby na webe, ale na ich sociálnych profiloch. Už dnes môžete predávať svoje produkty cez sociálne siete, čo bude zajtra?

Dôvody, prečo mať účty na sociálnych sieťach aj pre svoj biznis sú tieto: v prvom rade ide hlavne o prítomnosť. Ste tu – existujete. Nie ste tu – neexistujete. Na internete si veľa zákazníkov overuje, či ste trebárs na tom Facebooku, alebo môžu do vášho obchodu vstúpiť priamo zo sociálnej siete.

Stránka je zadarmo, tak prečo ju nemať? A je k tomu aj veľmi kvalitná analytika, nástroje tretích strán a tak ďalej.. Môžete nafukovať počet svojich zákazníkov a používať rôzne promo akcie svojho obchodu. Môžete si svoj brand budovať na profesionálnej báze – alebo vyzerať ako amatér, keď to robíte zle. A potom sú tu Advertising alebo Promotional nástroje na šírenie vašej reklamy na internete. Reklamy, ktorú môže vidieť ohromné množstvo ľudí. Targeting na konkrétne skupiny je samozrejmosťou. No a manažovanie svojich stránok, skupín, profilov alebo galérií môžete nechať na iných ľudí – napríklad na mňa.