Poliaci pomaly vypúšťajú viac informácií o treťom zaklínačovi, ktorý vyjde až v roku 2014. Hlavné lákadlo – svet väčší ako Skyrim. Hra definitívne opustí koridory a skripty, kapitoly a loadingy – ide sa na offlinový sandbox.

Mapa má byť 30 x väčšia ako v plocha v Zaklínačovi 2, kde bol každý kúsok využitý na maximum. Má tu byť plno interaktívnych objektov – no, uvidí sa. Pôjde to pod CDRED Engine 3, ktorý majú radi aj konzole.

Geraltovi sa má už pamäť kompletne vrátiť. No v príbehu pribudnú nové záhady, ako inak. Pôjde opäť o veľkú politiku a osobný bojovno-milostný príbeh zjazveného Zaklínača vo svete spisovateľa Sapkowského. Ten z hry síce radosť mať nebude (licenciu predal, ale všade frfle, že príbeh je len voľná adaptácia a nesúvisí s jeho dielom). Hra má podtitul Wild Hunt, čo sa to bude loviť, samozrejme, nevieme.

Bitky s monštrami majú byť prepracovanejšie. Ovplyvnia ich napríklad denná doba, informácie od mešťanov, či zápisy z múdrych grimoárov. Kritický úder zasadí len ten Zaklínač, ktorý vie o nepriateľskej beštii čo najviac. Systém alchýmie a talentov bude vychádzať z prechádzajúcich dielov, ale čosi sa pomení, vylepší a podobne. Zrejme sa bude môcť v hre aj craftiť – žeby sme si konečne ukuli vlastný strieborný meč? V každom prípade sa bude treba vylepšovať  – a pre radosť si budú môcť hráči meniť výzor zbroje.

Zaklínač bude jazdiť na koni – mapu vraj prejde krížom krážom bez zastavovania sa za vyše polhodiny. Inventár má byť kompletne prekopaný – hráčov vraj jeho limity frustrovali, takže sa možno pôjde na systém Gothicu alias bezodný nekonečný batoh.